Çumra Fasülyesi

ÇUMRA FASULYESİ

Çumra Ülkemizin önemli bir kuru fasulye üretim bölgesidir. Bilindiği gibi Ülkemizin kuru fasulye üretiminin %10-15”ini tek başına Çumra ilçesi karşılamaktadır.


İlçemizde yaklaşık 2500 çiftçi ailesi 60-70 bin dekar sahada 25 bin ton kuru fasulye üretimi yapmaktadır. Dermason, Battal, Çalı, Horoz, Şeker, Sıra ve Kanada gibi farklı çeşitlerin yetiştirildiği ilçemizde, kuru fasulye lezzeti ve aroması ile bilinmektedir.

Kaynak : Çumra Kaymakamlığı

Tags:

  çumra fasulyesi  fasulye yetistiriciligi  cumra fasulye  konya fasülye fiyatları  fasulye fiyatları 2011  çumra fasulye fıyatları  kuru fasulye ekimi  kuru fasulye yetiştiriciliği  fasulye  kuru fasulye fiyatları 2011  konyada kuru fasulye fıyatları  Alibeyhuyugu kuru fasulye fiyatlari  konya şeker fasulye alıcıları tel numaraları  konya cumra fasulye yolumu kacinci ayda olur  Kuru fasulye alibeyhuyugu fiyatlari  Cumrada fasulye fiyatlari  cumra fasulye alıcıları  KONYA ŞEKER FASULYESİ  kuru fasulye fiyatları cumra  konya şeker fasulye alıcıları  
Bu yazı Çumra' da Tarım, Genel kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Çumra Fasülyesi için 3 cevap

  1. ben mehmet lorasdağı çumranın dedemoğlu köyündenim der ki:

    hepimizin bildiği gibi fasulye bu sene pek kazandırmadı devlet büyüklerimizden ricam fasulye konusunda her sene daha hassas olurlarsa sevinirim

  2. Ziraatçi der ki:

    Keşke resimde Çumradan olsaydı Doç.Dr.Ercan Ceyhan’ın resmini koymak yerine.

  3. ahmet durak der ki:

    toptan şeker fasulye almak istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir