Goji Berry – Kurt Üzümü Fidanı Satılıktır

Çumrada ilk ve tek.

Goji Berry (Kurt Üzümü)  fidanını Çumra’ya getirdik.

Gojiçumra farkıyla siz de goji berry ağacı yetiştirip yüksek kar edebilirsiniz

Fidanlar 1-1,5  metredir ve meyvelidir.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Goji Berry – Kurt Üzümü Faydaları:

Goji küçük yumuşak meyveleri olan 1,700 yıl boyunca Tibet’te üretilen çalı formunda bir bitkidir. Tibetliler yüzlerce yıl gojiden yaptıkları ilacı, böbrek ve karaciğer tedavisinde kullandılar.

Mutluluk meyvası denilen Goji, inanılmaz şekilde sulu ve tatlıdır. Tadı biraz yabanmersinini biraz da kirazı andırır.

Her parçasında ayrı bir şifa vardır. Parlak meyvası yenilir. Yapraklarından, şifa kaynağı bir çay elde edilir. Yaprakları ve sapları aynı zamanda yağ kaynağıdır… Posasından ise güzellik kremi yapılır.

Kurutulan Goji, kuru üzüm gibi tüketilebilir.

CİNSEL GÜCÜN KAYNAĞI

Bu küçük mucize bitki kolesterolu ve kan basıncını düşürür ve kanı temizler. Sadece bunlar da değil… Tibetliler ona cinsel gücü artırması nedeniyle “Mutluluk meyvası” diyor ve faydaları sıralandığında da bu ünvanı hak ediyor…

BALKONUNUZDA BİLE YETİŞTİREBİLİRSİNİZ

Türkiye’de üretimine yeni yeni başlanan Goji, iklimsel olarak da ülkemize uygun…

YETİŞTİRİLMESİ

Goji berry “-27″ derece sogukluğa ve “+42″ derece ve dahada sıcakları tolere edebilir.

Açık ve Kapalı mekanlarda meyve verir. 2 yıl içinde %80 verimlilikle meyve alınır.

ÖMRE ÖMÜR KATAR

Goji “Uzun Ömür Meyvesi” olarak bilinir. İçerisinde ana molekül olan polisakkaritler ve güçlü antioksidanlar sayesinde serbest radikallerin uğratacağı zararlara ve erken yaşlanmaya karşı vücudunuzu korur.

Goji hipofiz bezinden salgılanan insan büyüme hormonu (hCG, gençlik hormonu) salınımını arttırır. hCG’nin olumlu etkileri pek çoktur: vücut yağ oranını azaltır, uyku düzensizliklerini engeller, hafızayı güçlendirir, iyileşme hızını arttırır, vücuda daha genç, diri bir görünüm kazandırır.

CİNSEL GÜCÜN KAYNAĞI

Goji Asya tıbbında yer alan başlıca cinsel güç arttırıcı bitkidir. Efsanevi olarak cinsel arzuyu tetiklediğine inanılır. Eski bir Çin atasözü evinden ve karısından uzaklara gitmek zorunda olan erkekler için “Kim ki evinden yüz kilometre uzağa gidecekse Goji yememelidir!” der.

Modern bilimsel çalışmalar ise Goji’nin kandaki testosteron seviyesini belirgin bir şekilde arttırarak her iki cinste de cinsel gücü arttırdığını göstermektedir.

GÖZLER İÇİN BİREBİRDİR

Çin’de tarih öncesi zamanlardan beri Goji meyveleri  bazı görme problemlerinin giderilmesinde oldukça popülerdir. Modern Çin bilim adamları Goji’nin karanlığa uyum süresini belirgin olarak kısalttığını bulmuşlardır. Ayrıca az ışıklı ortamlarda da görüş kalitesinin arttırır.

Goji alan hastalarda görüş alanındaki siyah noktalarda belirgin azalma saptanmıştır. Goji içerisinde yer alan güçlü antioksidan karotenoidler sayesinde makula dejenerasyonu ve katarakt engellenebilir

BAŞ AĞRISINI YOK EDER, İYİ BİR UYKU ÇEKTİRİR

Geleneksel Çin tıbbında baş ağrısı ve sersemlik hissinin böbrek Yin (yaşam özü) ve Yang (fonksiyon) yetersizliğineden kaynaklandığına inanılır. Goji Yin/Yang dengesinin ayarlanmasında en çok kullanılan bitkidir.

Goji tüm Asya’da uzun süredir insomnia (uykusuzluk) doğal tedavisinde kullanılmaktadır. Yaşça büyük insanlar üzerinde yapılan bazı tıbbi araştırmalarda, Goji alan tüm hastalarda uyku kalitesinde iyileşme bildirilmiştir.

KOLESTROLÜ DÜŞÜRÜR, KAN SEVİYESİNİ DENGELER

Goji, kolesterol seviyelerini düşüren beta-sitosterol maddesi içerir. Ayrıca antioksidanları sayesinde kolesterolün oksidasyonunu ve damar duvarında plak oluşturmasını engeller. Goji içerisindeki flavonoidler ise atar damarlarınızın açık kalmasını ve elastikiyetinin korunmasını sağlar.

Uzun yıllardır Çin’de erişkin tip diyabet tedavisinde kullanılan Goji’nin polisakkaritleri sayesinde kan şekerini ve insülin cevabını düzenlediği görülmüştür. İçeriğinde yer alan betain maddesinin de özellikle diabet hastalarında sıkça görülen karaciğer yağlanması ve damar rahatsızlıklarını önlediği bilinmektedir.

EN DEĞERLİ ŞEYİ; DNA’NIZI KORUR

DNA vücudumuzdaki en önemli yapıdır. Atalarımızdan miras kalan tüm özelliklerimizin bulunduğu şablonumuz olmasının yanı sıra vücudumuzdaki on tirilyon kadar hücrenin yenilenmesi gerektiğinde, sağlıklı ve aslına uygun kopyasının üretilmesini sağlar.

Kimyasallar, kirlilik ve serbest radikallere maruz kalan DNA hasarlanır ve kırılabilir ve sonuç olarak genetik (kalıtsal) mutasyonlara, kansere ve hatta ölüme sebebiyet verebilir. Goji’deki betain ve ana molekül olan polisakkaritler hasarlı DNA’nın tamiri ve restorasyonunu gerçekleştirir.

TÜMÖRÜ DURDURUR, KEMOTERAPİ ETKİSİNİ YOK EDER

Bir hücresel protein olan Interlökin-2 (IL-2) bir çok kanser türünde oluşan anti-tümör cevapların oluşmasını sağlar. Çin kaynaklı araştırmalar Goji polisakkaritlerinin IL_2 üretimini arttırdığını göstermiştir. ABD’de IL-2, 1983 yılından beri bazı kanser ve AIDS hastalığının tedavisinde bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Goji ayrıca, tümör hücresinin ölümüne neden olan apopitoz olayını hızlandırır.

Bir çalışmada, Akciğer kanser tedavisi sırasında uygulanan radyasyon etkisinin Goji alımıyla arttığı böylece uygulanan radyasyon dozunun azaltılabileceği gösterilmiştir. Bir başka çalışma Goji’nin radyoterapi ve kemoterapiye bağlı istenmeyen yan etkileri azalttığı gösterilmiştir.

KARACİĞERİ KORUR

Goji çok bilinen bir karaciğer hücre koruyucusu olan serebrozid içeriği sayesinde, yüksek toksik etkisi olan  klorlanmış hidrokarbonlara karşı dahil koruma sağlar.

SABAH BULANTILARINI ÖNLER

Çinde sıcak Goji çayı özellikle gebeliğin ilk üç ayındaki kadınlarda sabah sıkıntılarının önlenmesinde kullanılmaktadır. Bu çayın içilmesi hızlı ve etkili bir çözümdür. 60 gram kaliteli goji suyunun üzerine sıcak su eklenmesiyle de hazırlanabilir.

DOĞURGANLIĞIN KAYNAĞIDIR

Goji çok uzun zamandır Asya’da kadın ve erkek infertilite (kısırlık) tedavisinde kullanılmaktadır. Kadınlarda benzersiz bir şekilde Ying düzenlemesi (doğurganlık özü) gerçekleştirdiğine inanılır.

Erkeklerde ise, goji polisakkaritlerinin sperm hücrelerinin ömrünü uzattığı ve testisteki hücrelerin strese bağlı azalmalarını ve ölümlerini engellediği gösterilmiştir.

İYİ BİR HAFIZA İÇİN MUCİZE ETKİLERİ VAR

Goji Asya’da bilinen bir beyin güçlendiricidir. İçerdiği betain vücutta kolin maddesine çevrilerek beyindeki hafıza ve hatırlama fonksiyonlarında yer alır

MUTLULUK VERİR

Goji’nin sürekli olarak tüketiminin neşeli ve mutlu bir ruh hali sağlar. Bu nedenle Asya’da “mutluluk meyvesi” olarak da tanınır.

KANSERE KARŞI DERMANI VAR

Goji ile birlikte kanser ilacı kullanan hastalarda olumlu cevapların yalnızca ilaç kullanan hastalara oranla %250 oranında arttığı görülmüştür.

Malign melanom, böbrek karsinomu, kolorektal karsinom, nasofaringeal karsinom ve malign hidrotoraks gibi kanser hastalarının tedavilerinde inanılmaz derecede iyileşme sağlanmıştır. Goji ile tedavi gören hastaların remisyonu (iyilik hali) Goji almayan hastalardan belirgin olarak daha uzun olmaktadır.

HASTALIKLARA KARŞI VÜCUT DİRENCİNİ ARTIRIR

Serbest radikallerden olan süperoksit’in hastalıkların oluşumu ve ilerlemesinde önemli bir rol oynadığı gösterilmiştir. Süperoksit vücutta bulunan süperoksit dismutaz enzimi sayesinde etkisiz hale getirilir. Ancak bu enzim yaş ile birlikte azalmaya başlar.

Goji alımının süperoksit dismutaz enzim değerlerini %40 oranında arttırdığı ispatlanmıştır.

KALBİ GÜÇLENDİRİR

Goji bir sesquiterpene olan ve kalp ile kan basıncı ayarlamalarına yardımcı olan cyperone içerir. Anthocyanin maddesi ise kalp damarlarının dayanıklılığını arttırır.

KİLO VERDİRİR

Asya’da yapılan bir anti-obesite (aşırı şişmanlık) çalışmasında, hastalara sabah ve öğleden sonra Goji verilmiştir. Sonuçlar çoğu hastanın belirgin kilo vermesi şeklide olmuştur. Bir başka çalışma ise Goji içerisndeki polisakkaritlerin alınan gıdaları yağ şeklinde depolanması yerine enerjiye dönüştürdüğünü göstermektedir.

Tags:

  goji berry  kurt üzümü fidanı  kurt üzümü  kurt üzümü yetiştiriciliği  kurt üzümü fidesi  goji  goji berry ağaci  goji berry fidanı  kurt üzümü nasıl yetiştirilir  kurt üzümü ağacı  kurt üzümü fiyatı  goji ağacı  kurt üzümü satın al  goji berry fiyatı  gaju berry  goji berry fiyat  goji berry fidanı konya  Gojiberry  kurt üzümü nerede satılır  goji berry yetiştirme  
Bu yazı İşte Çumra (Al/Sat) kategorisine gönderilmiş ve , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Goji Berry – Kurt Üzümü Fidanı Satılıktır için 21 cevap

 1. davut ertuş der ki:

  rakımı kaç olmalı dönüme kaç adet ekmeliyiz

 2. Bahri ŞİMŞEK der ki:

  Bu bitkinin nasıl yetiştirilmesi, dönümüne kaç adet dikildiği ne kadar sulanacağı ve bakımı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.saygılarımla şimdiden ilginiz için teşekkürler..

  • habib akbulut der ki:

   slm sayın arkadaşlar goji nin dikimi 2+2.ye dikilr almak isterseniz goji fidanı 4 mevsim dikebilir siniz fidanlar tüplü ve garantili ama genede araştırın
   gojinin nasıl birmeyve oldugunu 1 metre ile 2 metre arası fidanları
   10.tl ile 25 tl arası 1cicek.net sitesinden alabilirsiniz şimdiden alıcılara hayırlı olsun

 3. Mehmet Dingil der ki:

  Benim 22000 dönüm arazim var ve bu kurt üzümü yetiştirmek istiyorum Bu bitkinin nasıl yetiştirilmesi, dönümüne kaç adet dikildiği ne kadar sulanacağı ve rakımı kaç olmalı bakımı hakkında bilgi verirseniz sevinirim. saygılarımla şimdiden ilginiz için teşekkürler..

 4. ahmet der ki:

  s.A biz Fidanlar 1-1,5 metredir ve meyvelidir. Fidan adet fiyatı : 25 TL dir. almak istiyoruz size nasıl ulaşa biliriz? telefon yazarmısınız?

 5. ahmet der ki:

  Fidan adet fiyatı : 25 TL dir. denen fideyi satın almak istiyorum size nasıl ulaşa bilirim ?

 6. mustafa çağlıbulanık der ki:

  10 dönüm araziye kaç kök dikilebilir kök maliyeti ne olur

  • mesut karademir der ki:

   Merhaba 5 dönüm araziye kurt üzümü yetiştirmek istiyorum dönümüne kaç fide dikilir fide arası ve sıra arası kaç metre olmalıdır.
   Saygılarımla,

   • selman dilek der ki:

    dönümüne 220 ile 400 arası dikilebilinir araya traktör sokmam derseniz 330 400 adet traktör girsin der iseniz 220 adet idealdir

 7. sefika Güngör der ki:

  günaydın size nasıl ulaşabilirim Kurt üzümü nerede bulabilirim bana yardımcı olun lütfen iyi çalışmalar

 8. Fatma der ki:

  Sayın yetkililer bahçemde Kurt Üzümü ekmek istiyorum fidan almak istiyorum Alanya’da yetişimi? Fidanı sizden nasıl alabiliriz?

  Teşekkürler
  Fatma

 9. ilhan mutluay der ki:

  Şu anda arkadaşlarım çumradalar yer tarifi verebilirmisiniz.

 10. bayram ali ceylan der ki:

  Size nasip ulasilacak yazarmisiniz tel verirseniz ararim benkonyadayim gelebilirimde

 11. tayfun pınar der ki:

  fıdan alımı konusunda bağlantı nasıl kurabiliriz.

 12. muhammet ertaş der ki:

  kurt üzümü burdur da yetişirmi fidanlar kaç yaşında fiatı kaçlira selamllar.

 13. MUSTAFA ALBAYRAK der ki:

  FİDAN ALMAK ISTIYORUM.LÜTFEN SIZE NASIL ULAŞABILIRIM.

 14. ÇAGLAYAN AYDIN der ki:

  KURT ÜZÜMÜ ORDUDA YETIŞIRMI NASIL TEMIN EDEBILIRIZ

 15. seçil der ki:

  goji fidanını veya meyvasınınasıl temin edebilirim.tarlada yetiştirmek istiyorum bilgi verirseniz memnun olurum.

 16. Geri izleme: Goji Berry Budaması Hakkında Bilgiler | Çumra Haber ve Bilgi Portalı [istecumra.net]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir